Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Renomia rozšiřuje své zahraniční aktivity

Pojištění 19.04.2017 | 14:37 0 Komentářů

Strategie největší tuzemské skupiny pojišťovacích makléřů Renomia počítá s dalším nákupem zahraničních společností. Po Maďarsku, Bulharsku, Srbsku či Rumunsku míří do Chorvatska.

Spojením s některými bývalými konkurenty jsme loni získali mnoho nových klientů. Záměrně říkám, že jde o spojení. Naším cílem je převzít firmy nebo rozhodující podíly a pak s týmy jejich zaměstnanců a s jejich klienty rozšiřovat byznys,“ tvrdí spolumajitel a řídící partner Renome Pavel Nepala.

Díky kombinaci organického růstu a akvizic zvýšila Renomia v posledním roce objem zprostředkovaného pojistného o 14 procent na 8,3 miliardy korun a tržby skupiny přesáhly miliardu korun. Společnost se chce nadále zaměřovat na převzetí dalších makléřských společností a poskytování kvalitních služeb.

Jednání s konkurenčními pojišťovacími makléři v Česku a ve střední a východní Evropě běží neustále. Nejdál jsou v Chorvatsku. Menší firmy jsou teď ke spojení se silnou společností otevřenější. Klienti potřebují pojištění čím dál většího rozsahu průmyslových rizik a menší makléřské firmy nemají týmy specialistů, které by jim to uměly dát dohromady, tak jako my,“ uvádí Pavel Nepala.

Podíl zahraničních aktivit na tržbách činil v loňském roce 20 procent. „Do roku 2020 bychom ho chtěli navýšit na 40 procent. Působíme na trzích, jejichž ekonomika roste. Klienty našich zahraničních poboček můžeme lépe provázat v jejich aktivitách v dalších zemích. Našim prostřednictvím si můžou koupit služby, které si pořizovali jinde nebo je dosud nevyužívali,“ popisuje Pavel Nepala.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.