Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Renomia posílí svou pozici na pojistném trhu, kupuje konkurenční IMG

Pojištění 11.01.2019 | 13:18 0 Komentářů

Společnost Renomia koupí majoritní podíl v konkurenční společnosti IMG. Spojením firem vznikne v Česku první makléřská společnost, která bude spravovat pojistné za více než 10 miliard korun. Transakce sjednotí zhruba 1 500 finančních odborníků.

„Akvizice potvrzuje naši dlouhodobou strategii. Chceme růst a rozvíjet služby ve všech oblastech,“ potvrzuje připravovaný obchod spolumajitel skupiny Renomia Pavel Nepala. Hodnotu transakce společnosti nechtějí zveřejňovat.

IMG spravuje v současné době pojistné ve výši 400 milionů korun. „Zaměřuje se na služby v oblasti pojištění a financí pro střední firmy a jednotlivce. Právě ve službách pro fyzické osoby a v zaměstnaneckých programech pro naše firemní klienty vidíme velký prostor pro další růst,“ uvedl Pavel Nepala.

Renomia hodlá zachovat obě původní značky. Spojením obou firem dojde se rozšíří tým Renomie pro oblast osobního pojištění a financí na 250 poradců. S novými partnerstvími máme velké zkušenosti, během uplynulých deseti let se k nám připojilo 12 firem. O dalších akvizicích v různých zemích již nyní uvažujeme,“ říká Pavel Nepala.

„Intenzivně se na změny trhu připravujeme a pracujeme, abychom byli na další vývoj a budoucnost připraveni,“ zakončuje Pavel Nepala.

Zdroj: Tisková zpráva RENOMIA, ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.