Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Renomia: Krach Thomas Cook může dopadnout na trh pojištění CK proti úpadku

Pojištění 25.09.2019 | 11:17 0 Komentářů

Podle ředitele péče o klienty společnosti Renomia Matyáše Charváta může mít úpadek cestovní kanceláře Thomas Cook dopad na celý pojistný trh. A to v tom případě, pokud by zkrachovala i německá část firmy či další dceřiné společnosti.

„V Německu funguje náhradový systém podobný českému pojištění záruky za úpadek CK, které je povinným pojištěním pro cestovní kanceláře. V Německu je Thomas Cook pojištěn dlouhodobě u pojišťovny Zurich,“ informoval Charvát. Doplnil též, že limit 110 milionů eur (v přepočtu 2,85 miliardy korun) stanovený německým právem, nemusí v tomto případě pro německé klienty postačovat.

„Úpadek Thomas Cook ses však nyní dotýká pouze klientů, kteří si pořídili zájezd napřímo přes britskou společnost,“ uvedl Charvát. Další společnosti ze skupiny Thomas Cook prozatím přijímají preventivní opatření. Prodej zájezdů pozastavila například cestovní kancelář Neckermann, která patří do skupiny Thomas Cook v ČR. O bezpečný návrat více než tisícovky klientů, kteří se momentálně nacházejí v zahraničí, se podle zástupce společnosti Neckermann Jana Šrámka cestovní kancelář postará.

Povinné pojištění proti úpadku musí mít od roku 2001 každá cestovní kancelář předtím, než zahájí činnost. Nadto od loňska existuje garanční fond, do něhož musí kanceláře odvádět desetinu zisků. Garanční fond slouží k zajištění finančních prostředků pro úhradu nároků, které by převýšily pojistné limity.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.