Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Rejstřík exekucí zlevňuje na polovinu. Není o něj zájem

Investice 26.10.2009 | 15:24 0 Komentářů

Centrální evidenci exekucí provází problémy už od jejího vzniku

Praha – Výpis z Centrální evidence exekucí od začátku listopadu zlevní o polovinu. Umožní to novela vyhlášky ministerstva spravedlnosti, která v pondělí vyšla ve Sbírce zákonů. Nová cena – 60 korun – je podle ministerstva srovnatelná s elektronickým výpisem z katastru nemovitostí.
V březnu zprovozněná Centrální evidence exekucí poskytuje zatím jen kolem 1000 výpisů měsíčně. Po odečtení informací pro samotné soudní exekutory je to dokonce jen kolem 800 výpisů pro „třetí osoby“.
„Je zřejmé, že tato evidence v současné době neplní předpokládanou funkci široce využívaného veřejného seznamu exekucí,“ píše se v materiálu ministerstva, který má online deník Aktuálně.cz k dispozici. Za jednu z důležitých příčin nezájmu označuje i relativně vysokou cenu za poskytnutí těchto údajů, která činí 120 korun za každý výpis. #infobox
Zvýšení zájmu o výpisy je podle ministerstva důležité kvůli „zajištění větší právní jistoty třetích osob při vstupování do právních vztahů a v konečném důsledku i kvůli snížení počtu prováděných exekucí“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.