Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Regulace internetu míří do českého parlamentu

Investice 13.09.2009 | 15:39 0 Komentářů

Poslanci mají zákon, který rozšíří moc Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Praha – Provozujete internetovou televizi? Tak to se u nás musíte zaregistrovat, zaplatit správní poplatek a my na vás budeme dohlížet podobně jako na klasické televize. Zhruba tak nějak by mohl znít vzkaz Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pro provozovatele českých internetových serverů s videem.
Na český web totiž v blízké době dorazí regulační prvek v podobě zákona o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání – zjednodušeně řečeno videoobsahu, na němž jeho provozovatelé vydělávají peníze.
Důvod? Snaha chránit děti před závadným obsahem, tedy především pornoklipy, a zamezit výpadům proti různým menšinám. A proč byla do role regulátora vybrána právě RRTV? Dle ministerstva kultury, jehož úředníci zákon připravili, je oblast webového videa blízká televizní branži, na niž RRTV dohlíží již několik let.
Regulace jen pro velké
Majitelé blogů a osobních stránek, kteří na webových stránkách publikují dovolenková videa pro své známé a kamarády, mohou zatím zůstat v klidu. Jejich obsah RRTV zajímat nebude. Zato velcí internetoví hráči začínají být mírně nervózní. Netuší, zda se v zákoně na poslední chvíli neobjeví nějaké změny, a nevědí, jak bude v praxi regulace probíhat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.