Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Registr nemovitostí dodá Ness. Stejně jako na Slovensku

Investice 11.11.2009 | 09:15 0 Komentářů

O zakázku za 347 milionů měla zájem jediná firma

Praha – Vítězem veřejné zakázky na registr územní identifikace, adres a nemovitostí se stala společnost Ness Czech. Za vytvoření a zprovoznění projektu, který se zařadí mezi čtyři takzvané základní registry, požaduje 346,5 milionu korun bez DPH. Cena je jen o milion nižší, než předpokládalo zadání soutěže.
Informaci online deníku Aktuálně.cz potvrdil také místopředseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního úřadu Karel Štencel. „V úterý bylo podepsáno Oznámení o výběru nejvhodnější nabídky. Firma Ness Czech byla jediná, která ve stanoveném termínu podala závaznou nabídku,“ upřesnil.
Zadávací dokumentaci soutěže si vyzvedlo nebo elektronicky stáhlo 35 společností. „Žádnou další nabídku jsme nedostali ani po termínu uzávěrky přihlášek, tedy po 19. říjnu,“ dodal Štencel.
Firma, která je tak prakticky už jistým vítězem soutěže, je českou pobočkou nadnárodní společnosti Ness Technologies. Ta před pár dny vyhrála také obdobný tendr na Slovensku – za 33 milionů eur včetně DPH dodá online služby katastru pro tamní Úrad geodézie, kartografie a katastra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.