Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Registr má zlevnit správu státních budov, úřady ho ignorují

Investice 09.06.2014 | 15:30 0 Komentářů

Ze 461 státních institucí údaje zadalo 199, tedy jen zhruba 43 procent.

Registr má zlevnit správu státních budov, úřady ho ignorují

Praha – Jednotlivá ministerstva by měla do konce června doplnit informace o svých nemovitostech do Centrálního registru administrativních budov (CRAB). Schválila to dnes vláda, jak informoval na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr financí Andrej Babiš.

Dosud úřady kompletní údaje nedodaly, i když je k tomu zavazuje nařízení vlády z roku 2012.

Systém CRAB je nyní podle ministerstva neefektivní a nenaplňuje cíle projektu. CRAB má optimalizovat obsazenost budov ve vlastnictví ministerstev, porovnávat náklady na jednotlivé objekty a na umístění úředníků mezi institucemi. Správcem a provozovatelem registru je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Doufám, že ministerstva k tomu přikročí zodpovědně a budou stejně iniciativní jako v požadavcích na státní rozpočet. Měli bychom to dořešit, jsou tam totiž velké úspory,“ uvedl Babiš.

Ze 461 státních institucí, které měly podle vládního nařízení z roku 2012 dodat podklady o svých budovách do 1. července 2013, jich údaje zadalo 199, tedy zhruba 43 procent. Budov se zadanými ekonomickými údaji je v systému 1770 z celkových 5712 státních objektů, což je necelá třetina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.