Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

RegioJet svezl o polovinu více lidí, pomohly delší vlaky

Investice 24.03.2015 | 13:42 0 Komentářů

Společnosti se loni zřejmě povedlo i snížit ztrátu, konkrétní hospodářský výsledek ale zatím nezveřejnila.

RegioJet svezl o polovinu více lidí, pomohly delší vlaky

Brno – Vlaky soukromého dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency Radima Jančury, loni přepravily na trase z Prahy do Ostravy a do Košic 2,39 milionu cestujících, což je meziročně o 46 procent více. Důvodem je mimo jiné nasazování souprav s větší kapacitou, prodloužení jednoho páru spojů ze Žiliny až do Košic či obsluha nových stanic.

„Počet cestujících loni rostl rychleji, než jsme předpokládali,“ uvádí Jančura. Jaký je hospodářský výsledek, neuvedl. „Poslední půlrok byl ziskový, celý rok 2014 skončí ztrátou něco přes třicet milionů korun. Ztráta se tak meziročně snížila z nějakých devadesáti milionů,“ řekl ale o hospodaření RegioJetu v lednovém rozhovoru pro online deník Aktuálně.cz.

RegioJet jezdí mezi Prahou a Ostravskem s devíti páry spojů, jeden z nich zajížděl do Žiliny a od poloviny října jezdí až do Košic. Začal také zastavovat v České Třebové a Návsí. Loni na začátku roku oznámil nákup 45 ojetých vozů od rakouských drah, díky nimž mohl na nejvytíženější spoje nasadit až deset vagonů. Společnost provozuje také slovenskou vnitrostátní rychlíkovou dopravu mezi Bratislavou a Košicemi a v závazku veřejné služby provozuje vlaky z Bratislavy do Komárna.

Pro srovnání, konkurenční Leo Express loni přepravil ve svých vlacích 890 tisíc lidí, což představuje meziroční nárůst o 11 procent, a ztrátu snížil na 120 milionů korun. České dráhy údaje za samostatnou trasu neuvádějí. V celé síti jim počet cestujících stoupl o půl procenta na více než 170 milionů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.