Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Řecký parlament schválil reformy, podmínku další pomoci

Investice 30.03.2014 | 23:55 0 Komentářů

Zákon zahrnuje například liberalizaci trhu práce a posílení konkurence v některých částech maloobchodního sektoru.

Řecký parlament schválil reformy, podmínku další pomoci

Atény – Řecký parlament v neděli podle agentury AFP schválil návrh zákona zavádějícího nové reformy, které jsou podmínkou pro získání další části mezinárodní úvěrové pomoci ve výši nejméně 8,5 miliardy eur. Proti reformám před budovou parlamentu během dne demonstrovalo zhruba 8000 lidí, napsala agentura DPA.

Hlavní řecká opoziční strana SYRIZA se pokusila debatu o reformách zablokovat návrhem na vyslovení nedůvěry ministrovi financí Jannisovi Sturnarasovi. Vedení parlamentu však tento návrh označilo za nepřípustný, protože ještě neuplynula potřebná doba od předchozího pokusu o vyslovení nedůvěry vládě. Poslanci strany SYRIZA odpoledne demonstrativně opustili parlamentní sál, ve večerních hodinách však debata opět pokračovala a pozdě večer vyvrcholila hlasováním.

Návrh zákona zahrnuje například liberalizaci trhu práce a posílení konkurence v některých částech maloobchodního sektoru.

Řecko se v květnu 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond o úvěrovou pomoc. Dohodlo se již na dvou záchranných programech v celkové hodnotě 240 miliard eur (6,6 bilionu korun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.