Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Realitní krize podle amerických manažerů skončí letos

Investice 18.05.2010 | 15:26 0 Komentářů

Manažeři si již nepřejí žádné zásahy federální vlády

New York  – Po dvou letech skončí letos podle vrcholových manažerů amerického realitního trhu krize v této oblasti. Přitom právě americký trh s nemovitostmi rozpoutal v září 2008 světovou hospodářskou krizi.
„Letos dosáhne americký trh s realitami pomyslného dna a posléze začne růst. Trendem nadcházejícího období budou i nadále konsolidační opatření jako restrukturalizace dluhů a prodloužení splatnosti úvěrů.“ Vyplývá to z průzkumu mezinárodní právnické firmy DLA Piper, která se zabývá také právním poradenstvím v realitním sektoru.
Společnost DLA Piper se dotázala 308 manažerů. Z jejich odpovědí vyplývá, že, navzdory očekávané splatnosti úvěrů v hodnotě mnoha miliard dolarů již do roku 2014, manažeři nepropadají panice. Až 40 procent respondentů uvádí převážně optimistické výhledy pro vývoj trhu, což ve srovnání s necelými deseti procenty odpovědí manažerů stejného průzkumu ze září 2008 představuje jednoznačný nárůst optimismu.
Investičními příležitostmi budou opět byty a hotely
Z letošního průzkumu dále vyplývá, že 60 procent manažerů se domnívá, že trh s realitami již dosáhl svého dna nebo se tak stane nejpozději letos. Nejzajímavějšími investičními příležitostmi pro příštích 12 měsíců se podle dotázaných manažerů stanou rezidenční projekty s více byty (37 procent) a hotely (25 procent), které na tuto pozici postoupily z posledního místa v roce 2008. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.