Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Raiffeisenbank představila dva nové fondy se zaměřením na rozvíjející trhy

Raiffeisenbank uvádí na český trh dva nové investiční fondy Raiffeisen EmergingMarkets Aktien a Raiffeisen EmergingMarkets LocalBonds zaměřené na rozvíjející se ekonomiky v Asii, Latinské Americe, Africe, Evropě a Blízkém a Středním Východě.

Pro konzervativnější investory připravila Raiffeisenbank fond Raiffeisen EmergingMarkets LocalBonds investující do obligací rozvíjejících se zemí, pro odvážnější klienty nabízí akciový fond Raiffeisen EmergingMarkets Aktien. Oba nové fondy jsou denominovány v eurech.

„Tyto ekonomiky na rozdíl od rozvinutých států těží z výhodné demografické struktury a nižších mzdových nákladů. Zároveň je zde obrovská poptávka po výstavbě a modernizaci infrastruktury,“ uvedl portfolio manažer akciových fondů Raiffeisen Capital Management Jürgen Meier.

Fond LocalBonds je zaměřený převážně na státní a firemní dluhopisy vydávané v místních měnách a na peněžní trh, tento fond je pro konzervativní investory s mírným vztahem k riziku, doporučená délka investice je 8 let. Akciový fond je určen pro dynamičtější klienty a jeho doporučený investiční horizont je 10 let.

„Z hlediska ocenění se kurzy akcií na rozvíjejících se trzích pohybují i přes prudký růst na přijatelné úrovni. Ve většině případů jsou stále levnější než akcie na rozvinutých akciových trzích. Stávající úroveň kurzů by měl ještě potvrdit očekávaný růst podnikových zisků, který bude v mnohých případech zřejmě ještě mnohem vyšší,“ dodal Jürgen Meier.

Zdroj:
Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.