Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Raiffeisenbank posílí kapitál, chce dál expandovat

Investice 28.04.2014 | 14:54 0 Komentářů

Banka z loňského zisku vyplatí dividendu 868 milionů korun, akcionáři ale celou částku investují zpět do banky formou navýšení kapitálu.

Raiffeisenbank posílí kapitál, chce dál expandovat

Praha – Tuzemská Raiffeisenbank navýší kapitál o 868 milionů na 11,06 miliardy korun, aby mohla pokračovat v expanzi. Rozhodla o tom dnešní řádná valná hromada. 

Banka z loňského zisku vyplatí dividendu 868 milionů Kč, akcionáři ale celou částku investují zpět do banky formou navýšení kapitálu. Zbývající část z loňského zisku 914 milionů korun půjde podle mluvčího do zákonných rezervních fondů.

„Pokračujeme v tradici minulých let, akcionáři celou vyplacenou dividendu reinvestují zpět do banky formou navýšení kapitálu. Raiffeisen Bank International považuje Česko za jeden ze svých šesti klíčových trhů. Navýšení kapitálu nám umožní pokračovat v našem růstu na českém trhu,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Mario Drosc.

Na navýšení kapitálu se podílejí všichni akcionáři podle svých dosavadních podílů, akcionářská struktura se tedy nemění. Majoritním vlastníkem tak zůstává Raiffeisen Bank International AG se 75procentním podílem, zbývajících 25 procent drží RB Prag Beteiligungs.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.