Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Raiffeisenbank nově umožňuje platit v čínské měně

Raiffeisenbank nyní svým klientům umožňuje provádět platby v čínských jüanech. Čínští obchodní partneři tak nebudou vystaveni kurzovým rizikům a neponesou náklady spojené s výměnou měny.

Nabízíme tím velkou konkureční výhodu svým firemním klientům. Čínská republika totiž nedávno rozšířila možnosti pro přijímání plateb v jüanech, platby tak může přijímat několik desítek tisíc čínských podniků. Pokud bude jejich český partner platit přímo v čínské měně, získá tím konkurenční výhodu, protože čínská protistrana nebude vystavena kurzovému riziku a neponese ani náklady spojené s konverzí měn,“ uvedl člen představenstva Raiffeisenbank zodpovědný za firemní klienty Rudolf Rabiňák.

Čína nedávno rozšířila možnosti příjímání tamní měny. Do programu zařadila v rámci pilotního projektu 5 měst a 20 provincií, které celkem zahrnují několik desítek tisíc čínských firem. Pokud tedy čínský obchodní partner české firmy může přijímat místní měnu, lze zasílat peníze za zboží a služby přímo v čínských jüanech, podmínky se přitom nijak neliší od placení v jiných měnách.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.