Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Raiffeisenbank nabízí nový fond, který investuje do ruských akcií

Nový akciový fond Raiffeisenbank by měl investovat do velkých i menších ruských firem.

Ruský akciový fond Raiffeisen Russland Aktien, spravovaný společností Raiffeisen Capital Management by měl investovat 80 % prostředků investovat do velkých ruských firem, 20 % bude směřovat do akcií malých a středních společností.

Ruský trh má obrovský potenciál kvůli celosvětově velké poptávce po surovinách, nutnosti investic do infrastruktury a rostoucí spotřebě tamních domácností,“ uvedl ředitel divize pro prémiové klienty Raiffeisenbank Jaromír Sladkovský.

Raiffeisenbank dnes nabízí čtyři korunové a téměř 30 eurových a dolarových fondů. Kromě fondu od Raiffeisenbank mají čeští investoři možnost investovat do ruských akcií prostřednictvím jednoho dolarového fondu, kterým je Parvest Russia do BNP Paribas AM a pěti eurových fondů: AAF Russia Equity Fund od ABN Amro IF, CS EF Russian Explorer od Credit Suisse AM, Access Russia Fund od společnosti Horizon (distribuuje ČSOB), WIOF Russian Opportunities Fund od společnosti Parex a Stock Russia od Erste Sparinvest, u něhož existuje i korunový klon.

Zdroj: Raiffeisenbank, AKAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.