Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Raiffeisenbank loni hospodařila se ziskem 1,4 miliardy Kč

Banky Luboš Svačina 26.02.2009 | 14:26 0 Komentářů

Raiffeisenbank vykázala v meziročním srovnání nárůst čistého zisku o bezmála 40 %. Celková aktiva banky vzrostly během roku 2008 o 27 % na 182 miliard korun.

 Raiffeisenbank v loňském roce hospodařila s čistým ziskem ve výši 1,4 miliardy korun. Oproti více než jedné miliardě z roku 2007 to představuje nárůst o 39 procent.

V klientském segmentu domácností zaznamenala především nárůst zájmu o spotřebitelské financování, když poskytla přes 33 tisíc půjček v objemu 3,6 miliardy korun. Růst se bance dařilo také v oblasti depozitních produktů. Objem celkových vkladů vzrostl během roku 2008 o 20 procent na 112 miliard korun.

Úrokové příjmy banky meziročně vzrostly o 29 procent, zatímco příjmy z poplatků prakticky nerostly a meziročně se zvýšily jen o čtyři procenta. “I v loňském roce jsme pokračovali ve snižování poplatků. U eKonta jsme se stali první bankou, která za vedení účtu platí klientům, kromě toho jsme mj. zrušili poplatek za změnu trvalých příkazů, u hypoték pak neúčtujeme poplatek za poskytnutí úvěru,“ říká Lubor Žalman, generální ředitel Raiffeisenbank.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.