Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Raiffeisenbank: klienti nyní chtějí méně riskovat

Z průzkumu Raiffeisenbank vyplynulo, že čeští klienti v současné době pečlivěji zvažují své investice a nechtějí při zhodnocování svých úspor příliš riskovat. Raiffeisenbank klientům vychází vstříc novými garantovanými investicemi.

„Z aktuálního průzkumu Raiffeisenbank vyplynulo, že převažuje snaha riziko minimalizovat i za cenu nižšího zhodnocení. Prioritou klientů je jistota,“ uvedla produktová manažerka Raiffeisenbank Jana Svobodová a dodává: „Za předpokladu vyššího zhodnocení a zároveň garantovaného výnosu jsou klienti ochotni uvažovat i o investici na dva až tři roky.“

Kvalitativní průzkum mezi vybranými klienty uskutečnila ve druhé polovině února společnost CONFESS Research. Raiffeisenbank na výsledky průzkumu reaguje emisí Prémiového vkladu XVIII a emisí hypotečního zástavního listu Garantinvest IX.

Prémiový vklad XVIII klientům nabídne minimální zhodnocení ve výši 1,5%, maximální roční výnos může dosáhnout 3,5% v závislosti na vývoji kurzu koruny vůči euru. Maximální výnos klient získá v případě, že koruna v následujícím roce neoslabí pod 30,50 Kč/EUR. Minimální výše investice činí 30 tisíc korun, za zřízení ani vedení prémiového vkladu se neplatí žádné poplatky.

V případě Garantinvestu IX se jedná o tříletý dluhopis, který klientům přináší garantovaný roční výnos ve výši 3%, minimální výše investice je 10 tisíc korun. Výhodou Garantinvestu jsou nulové poplatky a jeho likvidita, klient může cenný papír kdykoli koupit či prodat za aktuální tržní cenu.

Zdroj:
Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.