Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Raiffeisen za tři čtvrtletí dosáhla čistého zisku 1,4 miliardy korun

Banky Daniel Kuchta 01.12.2010 | 15:22 0 Komentářů

Raiffeisenbank dnes zveřejnila své výsledky, podle nichž čistý zisk za tři čtvrtletí klesl o 15,5 %.

Zisk bank klesl především kvůli kolísající přecenění zajišťovacích derivátů a tvorba opravných položek u domácností. „Pokles zisku je způsoben především vyšší tvorbou opravných položek u domácností a kolísáním přecenění zajišťovacích derivátů. Obchodně se nám naopak letos daří. Radost mám především z toho, že zrychluje tempo růstu úvěrů, oživení přitom vidíme především ve firemním sektoru. U domácností nadále pokračuje oživení zájmu o hypotéky,“ komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Celková aktiva banky vzrostla o 1,8 % na 185,3 miliardy korun, vlastní jmění vzrostlo o 5,5 % na 3,37 miliardy korun. Vklady klientů pak o 5,2 % na 124,7 miliardy korun, úvěry klientům vzrostly o 6,5 % na 150,1 miliardy korun. Čisté úrokové výnosy meziročně vzrostly o 12,6 % na 5,26 miliardy korun,  příjmy z poplatků (především díky částečnému oživení obchodování ve firemním sektoru) vzrostly o 17,5 % na 1,38 miliardy korun.

Ztráty ze znehodnocení úvěrů a jiných pohledávek narostly o 25,3 % na 1,729 miliardy Kč. „Ztráty z nesplácených úvěrů ještě pořád rostou především u domácností, naopak ve firemním sektoru klesají díky oživení hospodářství. Vývoj nesplácených úvěrů domácností přitom s několikaměsíčním zpožděním kopíruje vývoj nezaměstnanosti, nečekáme tedy zlepšení minimálně do poloviny příštího roku,“ dodal Žalman.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.