Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Putinphone přijde na 80 tisíc. Výroba musí skončit

Investice 19.11.2014 | 10:21 0 Komentářů

K dispozici je i verze z titanu. Jde o „nejtěžší a nejčistší kov na světě, který odráží nezkrotnou sílu, neochvějnou vůli a vytrvalost ruského vůdce“.

Putinphone přijde na 80 tisíc. Výroba musí skončit

Moskva – Rusko-italský butik Caviar přišel na trh s limitovanou edicí chytrých telefonů iPhone 6 s poněkud netradičním vzorem na zadní straně. Takzvaný „Putinphone“ totiž zdobí hlava ruského prezidenta Vladimira Putina.

Telefon se zlatým krytem nese název Supremo Putin II a příznivce ruské hlavy státu vyjde v přepočtu na více než 80 000 korun. „Pokud máte hluboko do kapsy, nemusíte se strachovat. Je tu i verze z titanu zvaná Ti Supremo Putin,“ píše s nadsázkou britský Daily Mail. Titanová verze je totiž asi o 15 000 korun levnější.

Titan jako odraz Putinovy síly

Titan byl jako materiál prý zvolen proto, že „jde o nejtěžší a nejčistší kov na světě, který odráží nezkrotnou sílu, neochvějnou vůli a vytrvalost ruského vůdce,“ dodává Daily Mail.

Zadní stranu telefonu kromě podobizny Putina zdobí také ruský státní znak či úvodní verše ruské státní hymny. Edici pro Caviar navrhla šperkařská společnost Perla Penna a je dostupná pouze v Rusku.

Předchozí verze iPhonu 5S zvaná Supremo Putin byla vyrobena v množství pouhých 144 kusů a vyprodána byla v červnu letošního roku během pouhých pár dní. „Položte telefon s podobiznou Putina na bar někde v Nice nebo Monte Carlu a můžete očekávat přednostní obsloužení,“ avizovala Perla Penna ve své tiskové zprávě při uvedení Supremo Putin na trh.

Prezidentův nesouhlas stopnul výrobu

Edice Supremo Putin II je ještě omezenější. Původně měla čítat necelé tři stovky kusů, výroba se ale zastavila na pouhé stovce. Důvodem bylo prohlášení Putinova tiskového tajemníka Dmitrije Peskova, podle kterého se prezident ke svému vyobrazení pro komerční využití staví negativně.

A přestože existenci Putinphonů prý bránit nehodlá, společnost se raději rozhodla výrobu ihned ukončit. „Přestože jsme plánovali vyrobit 299 kusů, už žádné další kusy vyrobeny nebudou a tyto již vyrobené se tak stanou jedinými,“ prohlásila mluvčí Caviar Anna Lobova. Očekává se proto, že Supremo Putin II bude u zámožných Putinových fanoušků ještě populárnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.