Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Půjčka bez registru? Zákon zpřísnil, hrozí pokuta

Investice 18.01.2011 | 06:30 0 Komentářů

Nový zákon rekordně zvýšil zájem o členství v úvěrovém registru

Praha – Získat solidní půjčku takzvaně „bez registru“ bude od letošního roku ještě složitější než dosud. Kvůli novoročnímu zpřísnění zákona o spotřebitelských úvěrech se může počet členů Nebankovního registru klientských informací brzy více než zdvojnásobit.
„V současné době jednáme s přibližně patnácti vážnými zájemci o členství,“ říká bez bližších podrobností Karel Kolář, výkonný ředitel sdružení LLCB, provozovatele zmíněného registru. Ten má dosud 26 členů.
Také „konkurenční“ registr SOLUS jedná s více než deseti zájemci o členství z různých sektorů. „Je pravděpodobné, že mezi novými členy bude přinejmenším jedna další finanční instituce,“ potvrzuje jeho mluvčí Natálie Sedláčková.
Zákon od Nového roku zavedl i pro nebankovní poskytovatele půjček povinnost odpovědného úvěrování, kterou dosud výslovně ukládal jen bankám. Přestože přímo povinnost vstoupit do některého z úvěrových registrů ze zákona nevyplývá, podle právníků je to nejvhodnější způsob, jak této povinnosti maximálně vyhovět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.