Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

První žena v čele ECB? Prioritou bude snaha o cenovou stabilitu, udržení inflačního cíle a boj s klimatickými změnami

Vývoj ekonomiky 05.09.2019 | 16:48 0 Komentářů

První ženou v čele Evropské centrální banky by se měla stát Christine Lagardeová, stávající generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu. V Bruselu prezentovala své cíle před hospodářským a měnovým výborem Evropského parlamentu.   

„Je jasné, že cenová stabilita zůstane hlavní orientací Evropské centrální banky,“ uvedla Lagardeová. Opatření k podpoře ekonomického růstu plánuje realizovat s rozvahou a zamezit tak jejich negativním dopadům.

Jednou z priorit předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové je „zelená Evropa“. „Osobně si myslím, že každá instituce by měla riziko klimatických změn a ochranu životního prostředí řadit mezi klíčové body svého poslání,“ řekla poslancům budoucí šéfka ECB.

Prezidenta Maria Draghiho, jehož dosavadní politiku v ECB Lagardeová nekomentovala, by měla ve funkci nahradit od 1. listopadu letošního roku. Pro její jmenování do čela ECB má rozhodující slovo Evropská rada. Hospodářský a měnový výbor nominaci Lagardeové podpořil, nyní ji ještě musí stvrdit v hlasování parlament. K němu by mělo dle agentury Reuters dojít na unijním summitu v říjnu.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.