Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

První půlka roku se akciím povedla, co ta druhá?

Investice 28.06.2019 | 17:23 0 Komentářů

Poslední školní den je zároveň posledním obchodním dnem prvního pololetí letošního roku. To vybízí k ohlédnutí za tím, co přineslo akciovým trhům. Po výrazných výprodejích na konci minulého roku nastoupily akciové indexy na novou růstovou vlnu.

Americký index S&P 500 opět předčil svojí výkonností svůj evropský protějšek Stoxx 600, když přidal 17 %, zatímco evropské akcie si připsaly necelých 14 %. Výkonnost pražského indexu je ve srovnání se světovými burzami mizerná, když index PX posílil o pouhých šest procent. Nejvíce zde zazářila mediální skupina CME, jejíž tržní kapitalizace narostla o polovinu. Dvouciferný růst o 15 % zaznamenala ještě rakouská Erste Group. Připočteme-li i dividendy, poté se k této dvojici ještě přidají všechny zbývající finanční tituly.

Akciové trhy v nejbližších dnech, týdnech či měsících ovlivní především jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou, ale také mezi dalšími zeměmi a měnová politika Fedu. A právě tyto faktory považujeme za jakousi brzdu v dalším růstu akciových indexů, když pro třetí čtvrtletí očekáváme korekci dosavadních zisků. Na výsluní by se tak měly dostat zejména akcie defenzivního charakteru.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.