Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

První jízda po novém okruhu: Pohodu kazil jen prach

Investice 20.09.2010 | 14:32 0 Komentářů

Cesta k Ruzyňskému letišti od sjezdu z D1 trvala 22 minut

Praha – Zhruba tři hodiny poté, co politici přestřihli pásku, mohly na nový 23 kilometrový úsek, který propojil brněnskou dálnici se strakonickou rychlostní silnicí, dálnicí D5 a rychlostními silnicemi R6 a R7, vjet první automobily.
Redaktor Aktuálně.cz si na tento okamžik počkal v místech, kde se okruh zatím provizorně napojuje na dálnici D1. Na místo přijíždíme už čtvrt hodiny před dvanáctou, kdy se podle neoficiálních zpráv má okruh otevírat. Vjezd na komunikaci v tu chvíli stále uzavírají přenosné zábrany a na velké tabuli s proměnným značením jsou zobrazeny značky zákazu vjezdu.
„První auta pojedou za policejním vozem,“ dostává se nám informace od posádky silničářského vozu, kteří tady drží jakousi poslední stráž a čekají na pokyn, že mohou zábrany uklidit. „V poslední dny jsme byli prakticky neustále na okruhu. Ještě o víkendu se přidělávaly na mosty modré reflexní čočky, kluci instalovali v tunelech kamery, uklízelo se,“ říká jeden z mužů v oranžovém pracovním oděvu.
Chvíli po nás přijíždí na místo kromě dalších novinářů také motorkář na stroji BMW. Jiří Hudec, který je profesí hudebníkem a také vášnivým motorkářem se svěřuje, že prostě chce být mezi prvními, kdo si okruh projedou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.