Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

První cestovní kancelář letos končí. Pojištění bude stačit

Investice 20.05.2014 | 17:52 0 Komentářů

CK Conti patřila k menším cestovním kancelářím. Kvůli finančním problémům na sebe podala návrh na insolvenci.

První cestovní kancelář letos končí. Pojištění bude stačit

Praha – První cestovní kancelář v Česku letos ukončila svou činnost. CK Conti dnes na sebe kvůli finančním problémům podala návrh na insolvenci. V zahraničí žádné klienty nemá, pouze dva lidi na Slovensku a jejich pobyt již je uhrazen. CK Conti působila na domácím trhu 24 let. V tiskové zprávě o tom informovala Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

„Příčinou úpadku byly finanční problémy v důsledku poklesu prodejů. Cestovní kancelář spolupracuje s pojišťovnou, které předala veškeré podklady. Své klienty CK postupně kontaktuje a sděluje postup uplatnění nároku u pojišťovny,“ uvedla tajemnice asociace Kateřina Petříčková.

„S politováním Vám tímto oznamujeme, že k dnešnímu dni 20. 5. 2014 je CK Conti nucena ukončit svoji činnost. Veškeré Vaše pohledávky za zájezdy prodané na smlouvy CK Conti bude řešit Česká podnikatelská pojišťovna,“ uvedla cestovní kancelář na svých internetových stránkách.

Podle odhadů asociace je pojistný limit cestovní kanceláře dostatečný na pokrytí uzavřených smluv o zájezdech. Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie, realizovala služby „na přání“ pro skupiny a individuální klienty, pořádala adventní a poznávací zájezdy, řadila se mezi menší cestovní kanceláře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.