Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Průzkum: Vyšší příjem spokojenost nezaručí

Investice 03.05.2018 | 17:06 0 Komentářů

Jestli se dá koupit štěstí za peníze? Nad tím se spekuluje od nepaměti. Nedávný průzkum ukázal, že lidé, kteří vydělávají více peněz, jsou méně spokojení. Podle výsledků studie sítě LinkedIn více než dvě třetiny osob vydělávajících přes čtyři miliony korun ročně pociťují v práci významnou míru stresu.

Výsledky průzkumu ale dále ukazují, že daň, kterou platí, je stále neúměrně vysoká. Ze studie plyne pohádkové poučení, že nejvíce spokojení jsou vždy ti, kteří vlastní méně. Tedy konkrétně ti, komu každý rok přistane na účtu něco mezi jedním a 1,5 milionu korun. I tak je to na české podmínky hodně. Průměrná mzda se totiž pohybuje kolem 30 tisíc korun měsíčně.

Spokojenost s prací se liší napříč věkovými skupinami. Dnešní třicátníci, tedy mileniálové, kteří v práci sice zažívají stresu ze všech nejméně, zároveň jsou s ní ale také nejméně spokojeni. Právě tato skupina pracovníků nejnáročnější, co se týče možností osobního růstu i výše výdělku. Podle Gabriely Kodenkové ze společnosti Talentica si ale zároveň také uvědomují, jak dlouhý pracovní život před sebou má, a o to více jej chce trávit právě mimo práci.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.