Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Průzkum: Jen třetina Čechů je v práci spokojená

Investice 11.11.2014 | 22:03 0 Komentářů

Vyplývá to z výzkumu Workforce 2020, který ve spolupráci se společností SAP provedla analytická firma Oxford Economics ve 27 zemích včetně ČR.

Průzkum: Jen třetina Čechů je v práci spokojená

Praha – České firmy nevědí, co jejich zaměstnanci skutečně chtějí. Pouze 33 procent českých zaměstnanců je spokojeno se svým současným zaměstnáním, což je méně než v ostatních evropských zemích.

Například v Německu dosahuje spokojenost pracovníků se zaměstnáním 39 procent, v Polsku 41 procent a ve Švýcarsku 50 procent. Vyplývá to z výzkumu Workforce 2020, který ve spolupráci se společností SAP provedla analytická firma Oxford Economics ve 27 zemích včetně ČR.

Odpovídající finanční ohodnocení považuje jako klíčový faktor pro spokojenost v práci 66 procent českých zaměstnanců, ale pouze 49 procent firem říká, že jim ho dokáže poskytnout. Možnost pracovat z místa mimo kancelář je důležitá pro 53 procent zaměstnanců, ale nabízí ji jen 44 procent firem v ČR.

Rozdílný je též přístup k sociálním sítím, který považuje za důležitý 51 procent českých zaměstnanců, ovšem pouze 36 procent dotázaných zaměstnavatelů ho nabízí.

Nepochopení zaměstnanců ze strany zaměstnavatelů pramení především z nedostatku informací, které má vedení firem k dispozici. Pouze každý druhý zaměstnavatel má k dispozici měřitelná data pro rozvoj vlastních zaměstnanců. Jen 42 procent zaměstnavatelů ale ví, jak z těchto dat získat smysluplné poznatky.

Starší generace v 60 procentech upřednostňuje soukromý život nad pracovním, naopak u mladší internetové generace je to pouhých 34 procent. Ukazuje se tak větší důraz na kariéru u mladých.

Celkem 63 procent zaměstnavatelů říká, že jejich firma podporuje průběžné vzdělání a 61 procent zaměstnanců je toho názoru, že jim firma poskytuje správné nástroje pro osobní rozvoj a zlepšování pracovního výkonu. Jen ve 31 procentech českých firem oddělení lidských zdrojů spolupracuje s vrcholovým managementem na strategickém řízení firmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.