Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Průzkum ČSOB: 53 % Čechů pravidelně spoří

Spoří více než polovina Čechů a většina by uvítala jistý výnos jen o málo vyšší než úroky na termínovaných vkladech. Investice do podílových fondů je po zklidnění pro lidi opět zajímavá.

Měsíčně nejčastěji spoří muži s příjmem v rozmezí od 40 do 50 tis. Kč, čtvrtletnímu spoření dávají nejčastěji přednost ženy a lidé do 24 let.

Méně často lidé kontrolují výhodnost uložení prostředků. Pravidelně ji sleduje pouze 36 % lidí – nejčastěji v manželském svazku nebo s osobním příjmem nad 50 tis. Kč.

„Z klientského chování z posledního roku je možné vyčíst, že lidé v současné době oceňují především jistotu ochrany vkladu a pak také stabilní výnos. To mohou najít například v podobě zajištěných fondů nebo fondů peněžního trhu. V poslední době zaznamenáváme obzvlášť velký zájem o zajištěné fondy s fixním, předem známým výnosem. Důvody obliby těchto fondů dokládají i výsledky našich výzkumů. Podle nich totiž Češi opravdu upřednostňují pevný či stabilní výnos, který je vyšší, než nabízí termínované vklady,“ uvedl Pavel Kratochvíl, výkonný manažer segmentu Spoření a investice ČSOB.

Více než polovina lidí by si při výběru způsobu investic přizvala správce investičního fondu. Přesto lidé zůstávají u spořících účtů a termínovaných vkladů.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.