Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Průmyslové firmy milují Brno, pronájmy jdou na dračku

Investice 02.11.2011 | 15:25 0 Komentářů

V Brně se pronajala za kvartál stejně velká plocha jako ve zbytku republiky.

Praha – Nejvíce developerského bydlení sice může vyrůstat v Praze, ale zájemci o pronájem průmyslových prostor mají jiné nejoblíbenější město – Brno.
Ve třetím čtvrtletí si v jihomoravské metropoli pronajaly firmy 127 tisíc čtverečních metrů průmyslových ploch, což je přibližně stejně, jako za stejnou dobu ve zbytku celé republiky.
„Po několikaletém půstu se podařilo nasytit poptávku po moderních průmyslových prostorech v Brně. Některé firmy čekaly i nekolik let na možnost expanze či vstupu do Brna. Znemožňovala jim to však nedostatečná nabídka v této lokalitě. Minulý rok vyhrála společnost CTP výběrové řízení na developera pozemků na Černovické Terase a tento rok se jí podařilo dodat nové prostory pro zájemce zejména z řad výrobců,“ uvedl Jaroslav Kaizr, vedoucí pronájmů průmyslových ploch v Cushman & Wakefield.
Podle této poradenské společnosti se trhu s průmyslovými nemovitostmi v Česku ve třetím čtvrtletí dařilo, pronájmy dosáhly asi dvojnásobku ve srovnání s druhým kvartálem, což ale odpovídá obvyklému vývoji v průběhu roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.