Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Průmysl zrychlil meziroční růst

Investice 06.09.2018 | 10:21 0 Komentářů

V červenci průmyslová produkce po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 6,7 %, bez očištění byla vyšší o 10,3 %. Podle Českého statistického úřadu po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,8 %.

Vysoký meziroční růst průmyslové produkce byl  podle ČSÚ ovlivněn zčásti nízkou srovnávací základnou z července 2017. K meziročnímu růstu průmyslové produkce přispěla všechna odvětví.

Nejvyšší růst zaznamenala energetika, ale velmi slušný růst produkce zaznamenala i výroba kovových konstrukcí či motorových vozidel. V černých číslech skončilo i odvětví těžby a dobývání. Dvouciferným tempem rostly i nové zakázky, a to jak z tuzemska, tak ty ze zahraničí. Velmi silně rostly nové zakázky v případě výroby ostatních dopravních prostředků,“ uvedl Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.

Nejnovější čísla z průmyslu potvrzují výbornou kondici české ekonomiky i na začátku třetího čtvrtletí letošního roku. Spolu s dalšími výsledky proto mohou posloužit jako podpůrný argument pro pokračování normalizace úrokových sazeb ze strany centrální banky,“ podotkl Petr Dufek z ČSOB.

V červnu 2018 v EU28  podle údajů zveřejněných Eurostatem průmyslová produkce meziročně vzrostla po očištění o vliv počtu pracovních dnů o 2,6 %

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.