Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Průmysl hradeckého kraje rostl o 40 %, nejvíc v zemi

Investice 25.09.2011 | 12:31 0 Komentářů

Největší podniky v kraji v prvním pololetí zvýšily meziročně tržby na 57,9 miliard

Hradec Králové – Největší průmyslové podniky v Královéhradeckém kraji v letošním prvním pololetí zvýšily meziročně tržby o 40 procent na 57,9 miliardy korun. Představovalo to nejvyšší meziroční růst ze všech krajů. Průmysl v celé ČR do konce června zvýšil tržby o 12 procent na 1,44 bilionu korun. Vyplývá to předběžných údajů Českého statistického úřadu. Statistika se v regionu týká 132 firem s více než 100 zaměstnanci.
Například gumárny Saar Gummi Czech z Červeného Kostelce na Náchodsku, které dělají těsnění do aut, zvýšily v letošním prvním pololetí tržby meziročně o 21 procent na 1,05 miliardy korun. Významné celoroční zvýšení odbytu již dříve ohlásily také strojírny Ammann Czech Republic z Nového Města nad Metují, strojírenská a inženýrská společnost NOPO Engineering z Hradce Králové či textilka Veba z Broumova.
#grafika1
Růst výroby v průmyslu přinesl nová pracovní místa. Statistiky sledované podniky v hradeckém kraji meziročně zvýšily počet zaměstnanců o 11 procent na 40.491 lidí. Nabírání lidí v průmyslu přispělo ke snížení míry nezaměstnanosti v kraji, která celé první pololetí klesala až na červnových 6,6 procenta. Znamenalo to druhou nejnižší nezaměstnanost v zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.