Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Průměrný český investor do fondů letos prodělal

Investice 11.10.2018 | 16:54 0 Komentářů

Průměrný český investor do fondů si ve třetím čtvrtletí letošního roku připsal zisk 0,5 procenta. Od začátku roku ale prodělal 0,3 procenta. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který na českém kapitálovém trhu sleduje výkonnost 750 investičních fondů.

Největšími zisky se v uplynulém čtvrtletí mohou pochlubit akciové fondy zaměřené na Spojené státy. Ceny amerických akcií ženou vzhůru zisky amerických firem, za kterými stojí především zmírnění obav investorů z obchodních válek s Čínou a Trumpova daňová reforma.“ vysvětluje Michael Holec, hlavní analytik poradenské společnosti Swiss Life Select.

Nejvíce naopak stejně jako v minulém čtvrtletí ztrácely akciové fondy rozvíjejících se zemí. A nedařilo se ani dluhopisovým fondům. „Ve Spojených Státech v tomto ohledu sehrály nezanedbatelnou roli zvyšující se úrokové sazby, které spolu se silným dolarem současně stáhly dolů již zmiňované rozvojové trhy. V eurozóně způsobila slabou výkonnost dluhopisových fondů naopak vypjatá politická situace, která negativně ovlivňuje ceny dluhopisů,“ doplňuje Michael Holec.

Zdroj: Tisková zpráva Swiss Life Select

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.