Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Provozovatel sdílených kanceláří WeWork se chystá vstoupit na burzu. Investoři jsou skeptičtí

Investice 09.09.2019 | 16:42 0 Komentářů

Provozovatel sdílených kanceláří WeWork, The We Company, který provozuje svůj koncept i na Národní třídě v Praze, plánuje v září vstoupit na americkou burzu. Jednalo by se o jednu z největších primárních veřejných nabídek akcií od vstupu Uber a Lyft.  

Podle informací agentury Bloomberg a Wall Street Journal plánuje The We Company nacenit akcie své společnosti před vstupem na burzu na 20 miliard dolarů, což je více než o polovinu méně, než firmu oceňoval venture kapitál.

The We Company za první pololetí vykázala ztrátu 900 milionů dolarů, potenciální investoři tedy budou opatrní. Trnem v oku investorů je podle serveru Business Insider také skutečnost, že si firma doposud nedokázala ujasnit jednoznačný obchodní model. Jednou se prezentuje jako technologický start-up, jindy zase realitní kancelář. Klíčovou součástí businessu zůstává pronájem sdílených kanceláří freelancerům a start-upům.

Jak upozornila agentura Reuters, vstup The We Company na burzu může být testem zájmu investorů o akcie firem, které vykazují potenciál rychlého růstu, ale prozatím se potýkají s finančními problémy.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.