Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Protesty ve Frankfurtu. Výtržníci házeli na policisty kamení

Investice 18.03.2015 | 08:37 0 Komentářů

Tisíce lidí chtějí demonstrovat při oslavách otevření nového sídla Evropské centrální banky. Časně ráno došlo k výtržnostem.

Protesty ve Frankfurtu. Výtržníci házeli na policisty kamení

Frankfurt nad Mohanem – Četné výtržnosti řešila časně ráno policie a hasiči ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se ve středu otevře nové sídlo Evropské centrální banky (ECB).

V souvislosti s oslavou se očekávají demonstrace tisíců lidí proti úsporným opatřením. Ve městě v noci hořely popelnice a několik vozů.

Demonstranti před budovou staré opery házeli kameny na policisty, z nichž jeden byl zraněn, informovala německá média, která se odvolávají na policejní mluvčí.

Lidé házeli kostky na radnici

Lidé házeli dlažební kostky na frankfurtskou radnici. Několik oken v přízemí bylo rozbito. Nedaleko radnice požárníci hasili hořící pneumatiku, zatímco v okolí se začaly rozléhat sirény policejních vozů, uvedl reportér agentury AFP. Policie podle agentury AP sdělila, že byly zapáleny nejméně dva policejní vozy.

Nové sídlo ECB má být slavnostně otevřeno v 11:00 hodin. Ráno k ECB zamířila nejméně stovka demonstrantů, které svolalo hnutí Blockupy, jež se zaměřuje na kritiku kapitalismu.

Organizátoři demonstrace předpokládají účast nejméně 10 tisíc lidí. Z Berlína byl kvůli tomu vypraven mimořádný vlak, který přiváží 800 radikálů. Kromě něj do Frankfurtu zamířilo i 60 autobusů z takřka čtyř desítek evropských měst, napsala AFP.

Frankfurtská policie povolala tisíce policistů. Připraveny jsou desítky vodních děl a vrtulníky, které mají pomoci se zajišťováním bezpečného průběhu středečních událostí. Kolem sídla ECB policie postavila zátarasy a umístila ostnatý drát.

ECB tvrdí, že má v plánu fungovat v plném rozsahu. Někteří zaměstnanci ale mohou pracovat z domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.