Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Prosinec byl pro kryptoměny rekordní

Investice 12.01.2018 | 13:22 0 Komentářů

V prosinci získaly firmy podle serveru ICObench v rámci více než 200 emisí nových kryptoměn kapitál ve výši 1,4 miliardy dolarů (30 miliard korun). Celkový objem peněz, který investoři za loňský rok utratili dosáhl 5,5 miliardy dolarů, o rok dříve to přitom bylo pouze 80 milionů dolarů.

„Ačkoli věřím, že fintech má ambice měnit návyky lidí, u primárních nabídek mincí nevidím zatím reálný přínos. ICO je buzzword loňského roku, časem ale nastane ticho po pěšině,“ říká zakladatel a šéf fintechové firmy Twisto Michal Šmída.

V letošním roce tempo vydávání kryptoměn zpomalilo. První týden v lednu došlo podle ICObench pouze k 38 novým emisím za 25 milionů dolarů. V současné době je podle serveru Coinmarketcap na trhu 1480 kryptoměn, z toho jen v loňském roce bylo vydáno téměř 800.

„Pro projekty centralizovaných a takzvaně předtěžených měn nastává bublina. Až praskne, projekty krachnou a hodně lidí přijde o peníze,“ upozorňuje odborník na kryptoměny Paralelní polis Pavel Ševčík.

Důvodem případného prasknutí bubliny může být nástup regulace. „Regulátoři a soudy mohou celkem snadno konstatovat i zpětně nedostatky měn v právní, účetní i daňové oblasti a mohou i zpětně přistoupit k sankcím. Jen minimum primárních emisí by při přísném posuzování mělo přitom šanci obstát,“ dodává například partner fintechové společnosti Red Eggs Jan Lamser.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.