Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Propad čínských akcií překročil šest procent

Investice 27.01.2016 | 09:38 0 Komentářů

Klid na čínský akciových trzích příliš dlouho nevydržel. Čínské akcie se začaly včera ke konci obchodního dne opět propadat. Šanghajský index odepsal 6,5 procenta a burza v Šen-čenu dokonce 7,5 procenta. Důvodem je zřejmě další pokles cen ropy. A bude hůř.

Od Vánoc šanghajské akcie odepsaly už téměř čtvrtinu své hodnoty, což představuje nejrychlejší propad za 25 let historie burzy v Číně. Oslabení čínských akcií se přeneslo i do Hongkongu a Japonska, kde akcie přišly o 2,3 procenta.

Čínské burzy i přes výrazný propad neukončily obchodování. Čínský regulátor tento systém již ukončil. „Čínské akcie míří na své přirozené dno,“ uvedl stratég společnosti IG Markets Anguse Nicholsona, a dodal: „Ceny musejí spadnout na takové úrovně, kde v nich investoři uvidí nějakou hodnotu, to je ještě o dalších deset procent níže.“

Do Evropy a USA se čínský propad nepřenesl. Německý DAX si včera připsal více než jedno procento, britský FTSE 100 půl procenta a americký S&P 500 zahájil obchodování půlprocentním růstem a posiloval i během dalšího obchodování.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.