Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Pronajímáte či prodáváte byt? Pozor na daňové přiznání

Investice 30.03.2010 | 19:17 0 Komentářů

Přiznání musí podávat i zaměstnanci. Stačí, když prodali nebo pronajímají byt

Přiznání musí podávat i někteří zaměstnanci, za něž jinak vše vyřizuje zaměstnavatel. Stačí, když mají souběžné zaměstnání u více zaměstnavatelů nebo vedlejší příjmy mimo zaměstnání přesahující 6000 korun ročně.
Mezi „vedlejšími“ příjmy se mohou vyskytnout snadno příjmy z pronájmu. Není k nim potřeba žádného živnostenského či jiného podnikatelského oprávnění – stačí vlastnictví bytu, domu či jiné nemovitosti (pronajímat lze ale i movitý majetek).
Příjmy z pronájmu
Výdělky z pronájmu patří mezi příjmy podle § 9 (zákona o daních z příjmů) a v daňovém přiznání se zaznamenávají do přílohy č. 2.#obj_5791
Vyčíslit příjmy je poměrně snadné – jde o obdržené nájemné. O něco složitější je to s výdaji. Pronajímatel si může zvolit mezi skutečně vynaloženými výdaji a uplatňováním výdajů procentem z příjmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.