Středa 24. února. Svátek má Matěj.

Profi Credit kvůli zákonu proti drahým půjčkám zavírá pobočky v Polsku

Český Profi Credit, za nímž stojí miliardář David Beran, musí omezit svou činnost v Polsku. Dostal se pod tlak kvůli zavedení regulace drahých půjček. Profi Credit byl donucen uzavřít polovinu ze 140 poboček a propustit na čtyři sta pracovníků.

Přitom v roce 2014-15 Profi Credit na polském trhu vydělal 90 milionů zlotých po zdanění, o rok později dokonce ještě o 6 milionů zlotých víc. Letos se bude pravděpodobně jednat již jen o 30 milionů zlotých. Podle deníku Puls Biznesu začaly v Polsku zákony proti drahým nebankovním půjčkám platit v roce 2016. Legislativně je upravena povolená výše úrokové míry i sankce za vypovězení či předčasné splácení půjčky.

„V Polsku právě probíhá předem plánovaný proces, kdy v reakci na přijaté legislativní změny dochází k optimalizaci naší obchodní sítě. V Česku jsme obdobné změny provedli již před lety a vedly k zefektivnění chodu společnosti, zachování ziskovosti a obchodního podílu na trhu,“ uvedl pro web Euro.cz generální ředitel Profi Creditu Pavel Klema.

Zdroj: Euro.cz

Jeden komentář: “Profi Credit kvůli zákonu proti drahým půjčkám zavírá pobočky v Polsku”

  1. proficredit napsal:

    Proficredit ukončil činnost i v ČR. Přestal vyplácet půjčky a propouští zaměstnance, uzavírá kanceláře a vypovídá smlouvy se svými úvěrovými poradci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.