Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Prodejce energií ze skupiny COOP dluží 187 milionů korun

Investice 18.02.2015 | 16:09 0 Komentářů

Firma, která je na trhu od roku 2013, však chce pokračovat v činnosti a soud žádá o povolení reorganizace.

Prodejce energií ze skupiny COOP dluží 187 milionů korun

Praha – Prodej elektřiny a plynu se řetězci družstevních prodejen COOP příliš nevydařil, dceřiná firma COOP Energy na sebe podala insolvenční návrh. Sedmi desítkám věřitelů dluží takřka 187 milionů korun, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Firma, která je na trhu od roku 2013, však chce pokračovat v činnosti a soud žádá o povolení reorganizace.

„Na základě vypracované ekonomické analýzy a s ohledem na zhoršující se hospodářskou situaci provedl navrhovatel podrobné porovnání stavu svých závazků a majetku a dospěl k závěru, že se nachází v úpadku ve formě platební neschopnosti i předlužení,“ uvedli v insolvenčním návrhu předseda představenstva společnosti Zdeněk Juračka a člen představenstva Zdeněk Linhart.

Nejvíce z dluhu, více než 30,5 milionu korun, činí zesplatnění úvěru od společnosti Worldwide Facility Progress. COOP Energy však dluží miliony také například firmám E.ON Distribuce, ČEZ Distribuce či PREdistribuce. Na účtu v bance má společnost něco přes tři miliony korun, eviduje však pohledávky za celkem 85,66 milionu korun.

Soudu vedení COOP Energy navrhuje, aby poslal společnost do úpadku a povolil její reorganizaci. „Hlavní věřitelé jsou připraveni jednat o dalším fungování podniku na základě povolené reorganizace,“ tvrdí vedení firmy v insolvenčním návrhu.

COOP Energy patří k alternativním dodavatelům elektrické energie a zemního plynu. Zaměřovat se chtěla hlavně na zákazníky prodejen ze sítě COOP, kterých je v Česku kolem 2800. Na trh vstoupila na začátku roku 2013, počet klientů však společnost nikdy neprezentovala. Majoritním akcionářem je společnost Ideas Area CZ, které patří 70 procent akcií. Její vlastníci jsou ve vedení COOP Energy. Zbylých 30 procent akcií vlastní Svaz českých a moravských spotřebních družstev.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.