Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Prodej počítačů srazily nové Windows a krize ve firmách

Investice 20.11.2009 | 11:00 0 Komentářů

Firmy omezily nákup počítačů kvůli krizi, jednotlivci čekali na Windows 7

Brno – Stolní počítače už mají po sezóně. Co nemůžeme přinést na jednání nebo do školy v tašce, nás nezajímá, vzkazují svým zájmem Češi prodejcům počítačů. Zatímco totiž prodej nových počítačů celkově klesl v letošním třetím čtvrtletí o 12 procent, u těch stolních to bylo rovnou 40 procent. O výsledcích informovala analytická společnost Gartner.
Celkový výsledek tak „zachránily“ počítače přenosné, které naopak o dvě procenta vystoupaly. Prodalo se jich 245 tisíc kusů, zatímco stolních počítačů jen 72 584 kusů.
V porovnání s letošním druhým čtvrtletím se poptávka po počítačích výrazně zlepšila. Odbyt stoupl o téměř 90 procent. Vyhráno měli ti, kdo se zaměřili na běžné klienty z řad spotřebitelů.
„Pokles prodeje stolních počítačů nejvíce trápí lokální prodejce. Mezinárodní firmy naopak posilují svoji pozici na trhu a těží z odklonu spotřebitelů od desktopů a z rostoucí popularity přenosných počítačů. Tahounem poptávky u nás zůstávají spotřebitelé a živnostníci, nikoli velké firmy,“ upozornil Oldřich Příklenk z české pobočky společnosti Gartner.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.