Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Prodej pálenky roste

Investice 23.02.2016 | 09:19 0 Komentářů

Loňský rok byl pro vizovickou společnost Rudolf Jelínek znamením úspěchu. Její tržby se vrátily do dob před metanolovou aférou a oproti roku 2014 si polepšila v celkovém zisku před zdaněním o 70 procent.

Přitom export se na tržbách firmy podílí jednou třetinou. Hlavní nárůst zaznamenává především ve Spojených státech a v Polsku. Nic na tom nemění ani fakt, že loňský rok ukončila vizovická likérka spolupráci s německou firmou Berentzen Distillers. „Důvodem byla vzájemná neshoda na dalším postupu v distribuci a cenách produktů. Společnost Berentzen se rozhodla využít nabídky jiné firmy,“ vysvětluje ředitel společnosti Pavel Dvořáček.

Letošní investice plánuje firma především do zrekonstuování a modernizace budov ve kterých destiláty zrají. Ve hře je i projekt vlastního muzea a prodejny Distillery Land v Praze na Kampě.

Jedním z dalších projektů je i podniková prodejna Rudolfa Jelínka a bar ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách. „Je to krásné místo s velkým potenciálem. Vede odsud lanovka, na které se ročně sveze 750 tisíc lidí,“ přibližuje Dvořáček. Doufá, že v zařízení za osm milionů přivítají první návštěvníky už letos.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.