Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Proč skončil Martin Roman v ČEZu: Jádro a nestandardní operace

Martin Roman stál v čele ČEZu téměř osm let. Pak ze dne na den skončil. Proč? Podle serveru iDNES.cz jsou důvodem malé soustředění na jádro a „nestandardní pozadí“ v případě privatizace strojírenského holdingu Škoda.

Martin Roman ve středu skončil v čele ČEZu "na vlastní žádost". "Premiéru Petru Nečasovi se ve středu ráno na stole sešly dvě informace, jež ho utvrdily, že generální ředitel ČEZ Martin Roman musí rychle skončit," uvádí server iDNES.cz.

"Etapa Martina Romana byla obdobím dynamických zahraničních ambicí. Já teď ale chci, aby ČEZ byl dlouhodobě aktivní na domácí scéně. Nyní je klíčová dostavba Temelína," řekl včera Petr Nečas. Komentoval první důvod, kterým jsou pomalé přípravy na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Druhým důvodem měly být informace o nestandardním pozadí některých operací při privatizaci strojírenského podniku Škoda. "Musím s tím počítat, samozřejmě o tom vím. Ale Martin Roman by stejně skončil jako generální ředitel ČEZ příští rok v únoru tak jako tak,“ uvedl premiér.

Podle serveru Aktuálně.cz mohou za odvoláním Martina Romana stát také neuspokojivé výsledky elektrárenského gigantu. Ten v pololetí oznámil zisk výrazně pod očekáváním – 6,7 mld. Kč. Začíná též velká ekologická zakázka, na níž by se mohl Martin Roman podílet.

Zdroj: iDNES.cz, Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.