Středa 28. října. Je Státní Svátek

Proč penzijní připojištění? Ptejte se u Lišky!

Investice 07.11.2011 | 09:05 0 Komentářů

Proč penzijní připojištění? Ptejte se u Lišky!

//

Penzijní připojištění čekají změny, využijte maximum jeho výhod již dnes
Dnes má klient penzijních fondů možnost získat ročně od státu ve státním příspěvku až 1800 Kč. Penzijní připojištění je bezesporu oblíbeným finančním produktem i proto, že umožňuje získat státní příspěvek již za měsíční vklad ve výši 100 Kč. Plánované legislativní změny produkt zatraktivní. Návrh zákona počítá se zvýšením státního příspěvku až na 2760 Kč za rok.
Uzavřít penzijní připojištění je záhodno do konce roku 2012, ale nejlépe ještě teď. Zajistíte si tak současné podmínky, jako je například garance nezáporného výnosu. Tuto výhodu ocení převážně klienti, kteří preferují jistotu a nechtějí riskovat. Od roku 2013 totiž nepůjde uzavřít penzijní připojištění se stávajícími podmínkami, to vyplývá z navrhované změny zákona.
Dnešní penzijní připojištění navíc dává klientovi možnost vybrat až polovinu svých naspořených prostředků po 15 letech, a to v případě, že má sjednanou tzv. výsluhovou penzi.
Objeví se nový dobrovolný systém účastnických fondů se státním příspěvkem, tzv. doplňkové penzijní spoření. Zde ovšem nebude výnos garantován, bude zcela na rozhodnutí  klienta, jakou investiční strategii zvolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.