Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Koruna je odsouzena k posilování, řekl analytik online

Investice 29.10.2009 | 13:42 0 Komentářů

Na dotazy čtenářů odpovídal Tomáš Volf ze společnosti CITCO – Finanční trhy

Online rozhovor – Strmý pád české měny pokračuje. Vůči euru klesla ve středu o téměř 40 haléřů až na úroveň 26,62 Kč/EUR. Během dneška koruna umazala část ztrát, kolem 16. hodiny se podle webu Patria.cz obchodovala na úrovni kolem 26,40 Kč/EUR a 17,87 Kč/USD.
Kam až může koruna klesnout? Co ovlivňuje její kurz? Proč nyní posiluje dolar? Na tyto i další otázky jste se mohli ptát analytika Tomáše Volfa ze společnosti CITCO – Finanční trhy.
Česká měna je podle Volfa z dlouhodobého pohledu „odsouzena“ k posilování. V průběhu příštího roku by se koruna měla vrátit na posilující trajektorii. „Ve druhé polovině roku 2010 bychom již mohli zamířit pod 25 korun za euro, “ očekává Volf. Do konce letošního roku nicméně ještě hrozí atak úrovně 27 korun za euro. Dolar by se v příštím měsíci mohl pohybovat kolem 18 korun.
Těm, kdo mají našetřené libry a chtějí je vyměnit za koruny, doporučuje Volf počkat na příští rok. „S oživením ekonomiky přijde inflace, což znamená zvýšení sazeb, takže by libra mohla v dalších měsících najít ještě více půdu pod nohama,“ domnívá se analytik.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.