Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Problémy kryptoměn dopadají na čínský Bitmain

Investice 15.01.2019 | 14:32 0 Komentářů

Propad hodnoty kryptoměn začíná dopadat na firmy, které na nich založily svůj byznys. Čínská společnost Bitmain, která je dominantním výrobcem zařízení na těžbu virtuálních mincí, oznámila na serveru Coindesk, že uzavře pobočku v Amsterdamu.

Nizozemské oddělení čínského giganta mělo za úkol další rozvoj digitální platformy pro kolektivní těžbu virtuálních měn BTC.com. Podle Coindesk zaměstnával Bitmain v Amsterdamu minimálně desítku odborníků na výpočetní technologie.

Problémy firmy se prohlubují. Firma již v prosinci potvrdila uzavření izraelské pobočky a minulý týden pozastavila projekt těžby virtuálních mincí v Texasu. Došlo k tomu pouze několik měsíců poté, co firma oznámila, že kromě investice ve výši půl miliardy dolarů přinese do oblasti také 400 nových pracovních míst.

Server bitcoinist také spekuluje o výměně výkonného ředitele a spoluzakladatele společnosti Jihana Wu. Komplikace přicházejí také z hongkongské burzy, kde by chtěl Bitmain upsat své akcie, ale regulátor s rozhodnutím váhá.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.