Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Pro studenty už není nástupní plat rozhodující faktor

Investice 08.12.2010 | 13:30 0 Komentářů

Devět z deseti absolventů si údaje o budoucím zaměstnavateli zjišťuje na internetu

Praha – Stabilita zaměstnavatele, obor, v němž působí a prestiž společnosti. To jsou nejdůležitější faktory, podle nichž si vysokoškolští studenti ekonomických oborů vybírají svého budoucího zaměstnavatele.
Zjistilo se to při vyhodnocení závěrů série průzkumů chování studentů „PwC Studentský barometr“, který připravila poradenská společnost PwC. Ta se přitom sama se pravidelně umisťuje na předních místech žebříčků nejžádanějších zaměstnavatelů v České republice i globálně.
Stabilita zaměstnavatele je pro studenta mnohem důležitější než nástupní plat nebo fakt, že ve firmě pracuje jeho kamarád. Také úroveň společenské odpovědnosti firmy se stává standardem při výběru zaměstnání.
Podle průzkumu se při hledání zaměstnání téměř všichni studenti (92 %) podívají na webové stránky společnosti, než se u ní přihlásí o práci. Stejně tak devět z deseti absolventů má zkušenosti se servery nabízejícími práci (90 %). Necelá polovina studentů (42 %) pak využívá katalogy z trhů práce a zhruba čtvrtina nabídky firem na webu univerzity (24 %).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.