Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Přírodní katastrofy způsobily rekordní škody ekonomice

Investice 28.03.2012 | 10:40 0 Komentářů

Kdyby bylo Japonsko před zemětřesením lépe pojištěno, ztratily by pojišťovny mnohem víc

Curych – Přírodní katastrofy stály loni globální ekonomiku rekordních 370 miliardy amerických dolarů(6,8 bilionu korun). Pojišťovny musely na škodách vyplatit 116 miliard dolarů což byla druhá nejvyšší částka v historii za rokem 2005, kdy v USA řádil hurikán Katrina.
Vyplývá to z údajů zveřejněných dnes švýcarskou zajišťovnou Swiss Re. Loni například bylo zemětřesení v Japonsku a povodně v Austrálii a Thajsku.
Ztráty pojišťoven z katastrof se loni meziročně více než zdvojnásobily. V prosinci Swiss Re původně odhadovala ztráty za rok 2011 na 108 miliard dolarů. Konkurenční větší Munich Re v lednu odhadla loňské náklady pojišťoven ze škod způsobených přírodními katastrofami na 105 miliard dolarů.
Japonské zemětřesení mělo loni na celkových ekonomických ztrátách téměř poloviční podíl a bylo podle Swiss Re nejnákladnějším zemětřesením v historii. Pojišťovny na škodách však vyplatily jen 35 miliard dolarů. V zemi totiž není příliš rozšířené pojištění a pojišťovny kryly pouze 17 procent celkových ztrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.