Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

„Prim Hirošima“. Česká firma chystá s Japonci sérii hodinek

Investice 12.04.2015 | 13:30 0 Komentářů

Projekt je inspirován prací architekta Jana Letzela, který se proslavil jako tvůrce takzvaného Atomového dómu v Hirošimě.

"Prim Hirošima". Česká firma chystá s Japonci sérii hodinek

Nové Město nad Metují – Společnost Elton hodinářská, která v Novém Městě nad Metují na Náchodsku vyrábí náramkové hodinky Prim, chystá výrobu speciální stokusové série pro japonského výrobce a distributora hodinek Brains Corporation z Tokia.

Projekt nese název Prim Hirošima a je inspirovaný dílem architekta Jana Letzela, rodáka z nedalekého Náchoda. Letzel se proslavil jako tvůrce takzvaného Atomového dómu v Hirošimě. Informovala o tom mluvčí Eltonu Adéla Dittmannová.

Odborníci z Japonska a Eltonu nyní pracují na finálním designu a technických detailech stokusové edice hodinek, která bude v prodeji pouze v Japonsku. Do výroby by hodinky měly jít letos. Elton věří, že projekt by mohl dál zvýšit povědomí japonských zákazníků o české značce, která by pak mohla odbyt do Japonska postupně zvyšovat.

Elton, jehož 40 zaměstnanců ročně vyrobí asi 3000 kusů mechanických hodinek, své výrobky v Japonsku již prodává. Spolupráci má s Japonci navázanou od roku 2012 a ročně jim dodá až několik set kusů hodinek. „Spolupráce s partnery z Japonska se úspěšně rozbíhá a nyní pracujeme na celé řadě společných projektů,“ uvedl předseda představenstva Eltonu Aleš Fleischmann.

Japonci oceňují práci evropských manufaktur

Architekt Letzel, jímž je nový projekt inspirován, v Japonsku počátkem 20. století řadu let působil a přinesl tam moderní stavební prvky a technologie. Naopak jeho evropské práce nesou znaky inspirace Asií. Japonci jej označují za člověka propojujícího západní a japonskou kulturu. „Aktuální spolupráce novoměstské továrny s japonským výrobcem navazuje právě na tuto tradici,“ uvedla Dittmannová.

Hodinky z Nového Města podle ní japonské zákazníky oslovují tradicí i kvalitou ruční práce. „Japonci mají zájem o práci manufaktur v Evropě. Chtějí návrat k výrobě s tradicí a příběhem, k originální výrobě se smyslem pro detail, za níž stojí konkrétní lidé a ne roboti,“ řekla mluvčí.

Podnik Elton hodinářská je pokračovatelem novoměstské hodinářské tradice založené v roce 1949. Firma se zaměřuje na individuální výrobu hodinek na objednávku, do budoucna hodlá významně rozvinout i odbyt hodinek v prodejnách prostřednictvím obchodních partnerů a hodinářství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.