Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Přichází Botanicula, nová online hra od tvůrců Kukyho

Investice 14.04.2012 | 05:00 0 Komentářů

Příští týden vychází očekávaná hra Botanicula českého studia Amanita Design. Datarama vám přináší rozhovor s jeho designerem Jaromírem Plachým.

České studio Amanita Design patří k nejzajímavějším současným vývojářům počítačových her. I když v Čechách ho pořádně proslavila až spolupráce jeho zakladatele a šéfa Jakuba Dvorského na dětském filmu Jana Svěráka Kuky se vrací, ve světě patří jejich produkty Samorost, Samorost 2 a Machinárium k nejoceňovanějším „online“ hrám. Jejich nový kousek Botanicula vychází 19.dubna, a jak bývá u Amanita Design zvykem, s osobitým pojetí herního světa se jí představí i nový výtvarník/designer Jaromír Plachý. Vypráví příběh pěti malých stvoření, které zachraňují poslední semínko ze svého stromu před útoky zlých parazitů. Na letošním Independent Game Festival v San Francisku získala za soundtrack hře skupina DVA cenu za nejlepší hudbu k počítačové hře.
Kromě animovaných filmů jste se dřív zabýval i komiksem. Pořád vás baví? Budete pokračovat třeba v Jiných světech na Komiksarium.cz nebo chystáte nějakou novou komiksovou knihu?
Na komiks jsem samozřejmě nezanevřel a v současnosti se i svou troškou podílím na projektu komikových novin KIX. Nicméně teď se už skoro tři roky věnuji hlavně Botanicule, což je práce na 24 hodin denně, takže jinými věcmi jsem se zabýval hlavně když jsem si chtěl na chvíli odpočinout. Každopádně hra je pro mě zatím nejzajímavější věcí, kterou jsem se doposud tvořil a pokud se poštěstí, tak bych se chtěl hrami zabývat i v budoucnu. Než se ale začnu zabývat nějakou další, tak bych si chtěl i trochu odpočinout, třeba právě prací na nějakém komiksu nebo animovaném fimu.
Proč má Botanicula rovnou pět hlavních postav? Vyplývá to z různorodosti úkolů, které budou řešit nebo jste přemýšlel i o tom, že se hráč bude míň identifikovat s postavou a víc s celým světem hry?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.