Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Převzetí společnosti CEFC Europe je u konce

Investice 05.04.2019 | 10:19 0 Komentářů

Čínský státní konglomerát CITIC Group dokončil na konci března akvizici největšího čínského investora v Česku společnosti CEFC Europe. Uvedl to včera mluvčí společnosti CITIC Europe Pavel Bednář.

Vysoké zadlužení dostalo skupinu CEFC v loňském roce do problémů a zakladatel společnosti Jie Ťien-ming skončil za mřížemi. Novým akcionářem CEFC Europe se nyní stala společnost CITIC Group, která nad CEFC Europe převzala výkon akcionářských práv loni na jaře.

„Nový akcionář přikládá rozvoji těchto aktiv velkou pozornost a připravil jejich dlouhodobý rozvoj. CITIC Group je jedna z největších čínských firem a chce využít jak vlastní aktiva, tak spolupráci s obchodními partnery v Číně a v dalších zemích světa k plnému využití potenciálu českých firem,“ uvedla CEFC Europe.

CEFC Europe je součástí skupiny CEFC China, která je v České republice majitelem podílů například ve společnosti Travel Service, Médea a Empresa Media či v Pivovarech Lobkowicz. Akvizici CEFC Europe povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni v červnu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.