Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Převeďte hypotéku, výrazně ušetříte!

Investice 31.01.2012 | 13:50 0 Komentářů

Převeďte hypotéku, výrazně ušetříte!

Klienti v Česku se často domnívají, že u banky, kde mají hypotéku, musejí zůstat navždy. To ale není pravda. „Přejít s hypotékou k jiné bance, která jim nabídne lepší podmínky, je vcelku jednoduché, a lidé tak mohou ušetřit v některých případech i desítky tisíc, jen na to nejsme zatím zvyklí,“ říká hypoteční expert Equa bank Ondřej Hák.
Refinancovat hypotéku na bydlení je výhodné v okamžiku, kdy vám končí úroková fixace. Pokud se blíží konec období, po které jste měli zafixované úroky, podívejte se, jestli nemůžete dostat od jiné banky lepší nabídku, než je ta současná.
Equa bank patří k bankám, které právě teď nabízí v případě refinancování hypotéky na bydlení  jedny z nejnižších úrokových sazeb na trhu. Aktuálně můžete získat úrok už od 3,39 %. „V průměru může Equa bank nabídnout přibližně o půl procenta nižší úroky než konkurence. Konkrétní úspora samozřejmě záleží vždy na konkrétní hypotéce, ale nízké úrokové sazby Equa bank nejsou podmíněny řadou dalších výdajů, jako jsou poplatky za vedení běžného účtu nebo za pojištění, které jiné banky klientům standardně účtují. Na nejnižší úrokové sazby dosáhne u Equa bank přibližně 50 % klientů, zatímco u velkých bank jsou to podle mých odhadů často jen dvě či tři procenta lidí,“ uvádí Ondřej Hák.
Jako vzorový příklad poslouží rodina se dvěma dětmi, která si vzala před pěti lety hypotéku ve výši 1 800 000 Kč na koupi bytu s úrokem 4,3 % a měsíční splátkou 11 194 Kč. Teď po pěti letech končí fixace, zbývá jim splatit 1 483 057 Kč a rozhodnou se, že přejdou k Equa bank, která nabízí úrok 3,39 %. V případě, že budou splácet ještě 15 let, bude nová měsíční splátka jen 10 522 Kč. Každý měsíc tak rodina ušetří 672 korun a za celých 15 let se úspora vyšplhá na 120 960 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.