Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Přestavenstvo Sberbank má dva nové členy

Banky 02.10.2013 | 13:06 0 Komentářů

Od 1. října 2013 má Sberbank CZ dva nové členy. Statutární orgán banky posílili Martin Muránsky a Karel Soukeník. Martin Muránsky bude v bance působit jako Chief Risk Officer, Karel Soukeník bude zastávat funkci finančního a provozního ředitele. 

Hlavním cílem Martina Muránského ve Sberbank CZ je zavedení robustní kultury řízení rizik, která by měla procházet všemi úrovněmi organizace a být přirozenou součástí každodenních činností všech zaměstnanců. „Rád bych rozvíjel v bance moderní metody řízení rizik a implementoval zde nejnovější nástroje pro celopodnikové řízení rizik, takzvaný Enterprise Risk Management,“ upřesňuje Martin Muránsky směr, kterým se hodlá v rámci Sberbank CZ profilovat.

Martin Muránsky vystudoval ekonomii a podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Je aktivním členem několika mezinárodních oborových organizací a mluví plynně anglicky, německy a maďarsky. V představenstvu Sberbank CZ Martin Muránsky nahrazuje Pavola Komzalu, jemuž v tomto roce končí řádné funkční období. „Nadále budu působit v oblasti risk managementu v mateřské společnosti Sberbank Europe sídlící ve Vídni. Můj záběr se tak rozšíří z ČR na celý region bankovní skupiny Sberbank Europe,“ dodává ke svému dalšímu působení Pavol Komzala.

Zdroj: Tisková zpráva Sberbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.